Jaka waga sklepowa elektroniczna będzie dla Ciebie najlepsza? Porównujemy dostępne modele

Prowadzenie działalności handlowej opiera się w dużej mierze na ważeniu oferowanych produktów. Liczy się dokładność i łatwość, z jaką przychodzi wykonanie tego zadania. Jest to istotne szczególnie w sklepie spożywczym, gdzie potrzebne jest precyzyjne określenie masy warzyw, owoców, wędlin, mięsa, serów czy innych produktów sypkich. Upewnij się, że wiesz która waga elektroniczna sklepowa sprawdzi się u Ciebie.

Łatwe w obsłudze wagi sklepowe niekalkulacyjne

Podstawowym zadaniem tego rodzaju sklepowej wagi elektronicznej jest wskazanie masy produktu. Nie ma tutaj mowy o obliczeniu ceny, jaką powinien zapłacić klient, ani reszty, jaką trzeba mu wydać. Prostota urządzenia sprawia, że bardzo często można je spotkać w różnego rodzaju punktach. Szczególnie w tych małych i tam, gdzie personel dopiero uczy się zawodu, w tym obsługi różnego typu akcesoriów. Z drugiej strony korzystają z nich samoobsługowe sklepy wielkopowierzchniowe, w których klient może sam sprawdzić, ile dokładnie produktu zapakował. Takie wagi sprawdzają się też w gastronomii, gdy konieczne jest określenie wagi poszczególnych składników przygotowywanego dania.

Waga elektroniczna sklepowa bez wysięgnika gwarancją sprawnej obsługi

Zaletą tego urządzenia jest fakt, że oprócz obliczenia i wskazania wagi produktu, przeliczana jest od razu cena, jaką należy za niego zapłacić. Sprzedawca może też od razu upewnić się, jaką resztę powinien wydać, sumując wszelkie należności. Z pewnością tego rodzaju udogodnienie przyspiesza proces sprzedaży, stąd taka popularność sklepowych wag elektronicznych pozbawionych wysięgnika. Po początkowym wprowadzeniu danych i zaprogramowaniu urządzenia można swobodnie korzystać z niego przez wiele godzin. Warto podkreślić, że masz do wyboru różne modele, różniące się zakresem udźwigu, stąd łatwiej dopasować coś do każdego punktu.

Waga sklepowa kalkulacyjna z wysięgnikiem najwygodniejsza dla klienta

Od poprzedniej wagi kalkulacyjnej różni się jedynie tym, że posiada dodatkowy wysięgnik. Dzięki niemu każdy klient widzi dokładnie wagę towaru i jego cenę, a urządzenie może być usytuowane w wygodnym dla sprzedawcy miejscu. W przypadku braku takiego udogodnienia urządzenie musiało być ustawione przy kliencie, aby ten mógł odczytać i sprawdzić dane. Jeśli nie było to możliwe, sprzedawca podawał wskazania, co mogło prowadzić do nadużyć i przeinaczania prawdy. Wysięgnik sprawia, że to najpopularniejsza waga sklepowa elektroniczna, jaką można spotkać w sklepach spożywczych.

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju sprzęt zdecydujesz się umieścić w swoim punkcie, wybieraj jedynie ten z legalizacją. To ona gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania i prawidłowość wyniku. Jasny, czytelny wyświetlacz z pewnością będzie dodatkowym atutem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl