Sprawdź, czy nie grozi Ci kara za brak legalizacji wagi!

Jesteś przedsiębiorcą działającym w handlu? Czytaj dalej i dowiedz się, jak uniknąć mandatu za brak legalizacji wagi! Dzięki wiedzy zawartej w tym artykule skutecznie przygotujesz swoje urządzenia do pracy i zabezpieczysz się przed mało przyjemną karą. Oprócz tego wskażemy Ci gotowe rozwiązania, które zdejmą ciężar zajmowania się legalizacją z Twoich barków. 

Kara za brak legalizacji wagi - jak jej uniknąć?

Istnieje wiele obszarów rynku, na których do prowadzenia biznesu niezbędna jest legalizacja wagi. Koniecznie sprawdź, czy nie dotyczy to także Twojej firmy! Niektóre z obszarów to: handel, ochrona porządku i bezpieczeństwa publicznego, ochrona życia, zdrowia i środowiska czy punkty poboru podatków. Jeśli używasz niezalegalizowanej wagi, podlegasz karze nawet do 500 zł. Wysokość mandatu zależy od wielu czynników. Możesz dostać go za używanie innych wartości fizycznych niż tych, które obejmuje legalizacja. Albo nawet za to, że Twoją legalizację nadały osoby nieupoważnione.

Proste rozwiązanie dla Ciebie, dzięki któremu unikniesz kary

Wraz z zakupem nowego urządzenia pomiarowego dostajesz legalizację pierwotną. Jej długość to 2 lata. Jednak to na Tobie, właścicielu, spoczywa odpowiedzialność za przeprowadzenie ponownego procesu legalizacji, gdy pierwotna wygaśnie. W tym celu udaj się do Głównego Urzędu Miar lub specjalistycznego, autoryzowanego serwisu. Jeśli chcesz przyspieszyć proces, skorzystaj z pomocy uprawnionej jednostki, aby przeprowadzić kalibrację wagi. Dzięki temu legalizacja przebiegnie sprawniej.

Mądry przedsiębiorca - przezorny, zawsze przygotowany 

Jak już wiesz, kara za brak legalizacji wagi może być wysoka. By tego uniknąć, skorzystaj z pomocy specjalistów! 

Zwróć uwagę na to, jakie jest zastosowanie Twojej wagi oraz maksymalny zakres ważenia. Nie bez znaczenia będzie też jej dokładność. Jeśli istotna dla Ciebie jest cena, skorzystaj z usług Głównego Urzędu Miar. Jeśli jednak potrzebujesz szybkiej legalizacji, zwróć się do profesjonalnego serwisu.

Chcesz mieć spokój z legalizacją? Pozwól zadbać o to specjalistom z branży

W naszym sklepie Elektrowag zadbaliśmy o Twój komfort. Nasze wagi są szczegółowo opisane, tak, byś bez problemu dowiedział się, czy kupujesz wagę z legalizacją, czy bez. Oprócz tego, produkty w naszej ofercie zawierają dokładne informacje dotyczące legalizacji wtórnej. Wszystko po to, by nie groziła Ci kara za brak legalizacji wagi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl