Waga licząca sztuki – jak działa i jaką warto wybrać? Odpowiadamy!

Liczenie sztuk za pomocą wagi wbrew pozorom nie jest niczym nowym. Sposób ten był znany już od dawna, jednak dawniej nie uznawano go za aż tak dokładny. Niekiedy wprowadzał znacząco w błąd, lecz rozwój elektroniki, w tym konstrukcji wag, sprawił, że funkcja liczenia sztuk to znaczna ulga dla przedsiębiorców. Na rynku dominują głównie elektroniczne wagi liczące, które mają naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim są łatwe w obsłudze i niezwykle precyzyjne. Chcesz wiedzieć, jak działa waga licząca sztuki i który model wybrać? Zapraszamy do lektury!

 

Czym jest waga licząca sztuki i jak działa?

Waga licząca sztuki to urządzenie, które obecnie występuje głównie w wersji elektronicznej. Głównym zadaniem tego rodzaju sprzętu jest przede wszystkim usprawnienie pracy, szczególnie na produkcji, w magazynach, jak i w miejscach, w których odbywa się pakowanie towaru. Waga, która liczy sztuki, pozwala więc znacząco zaoszczędzić czas. Działanie tej wagi opiera się na podstawie zdefiniowanego wzoru wagowego. Urządzenie tego typu może więc dokonać pomiaru konkretnego elementu, a zwłaszcza wielu z nich. Warunkiem jest jednak to, że mają one taką samą lub zbliżoną masę.

Aby wykorzystać ten sprzęt, należy zważyć na początku wzorzec, czyli konkretny, jeden element, który następnie będzie odpowiednikiem masy danego produktu. W konsekwencji po położeniu wielu sztuk na wagę, ukaże ona dokładną ich liczbę, gdyż przeliczy masę na podstawie wzorcowego produktu. Jest to niezwykle przydatne narzędzie, które można wykorzystać w wielu dziedzinach przemysłu.

 

Gdzie przyda się waga licząca sztuki?

Wagi liczące sztuki mają dość szerokie zastosowanie. Przede wszystkim są bardzo pomocne w handlu, szczególnie tam, gdzie sprzedawane są drobne elementy. Sprawdzą się również w magazynach czy firmach produkcyjnych – wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z elementami bardzo drobnymi, np. nakrętki, śruby. Mają również swoje zastosowanie w firmach motoryzacyjnych – tam, gdzie niekoniecznie są drobne elementy. Główną i najważniejszą zasadą ich działania będzie powtarzalna wielkość i waga liczonych produktów. Tylko wtedy taka waga znajdzie odpowiednie zastosowanie.

 

Czy warto wybrać wagę liczącą sztuki?

Dobrej jakości sprzęt, który usprawnia pracę, a przede wszystkim pozwala zwiększyć jej komfort i obniżyć koszty, zawsze jest trafioną inwestycją. Wszystko zależy więc od Twoich wymagań oraz tego, w jakiej branży działasz. Niekiedy wagi liczące sztuki są wykorzystywane do przeprowadzania inwentaryzacji bądź służą w ramach zwykłej sprzedaży. Jeśli nie wiesz, czy wybór tego rodzaju urządzenia to dobry pomysł, weź pod uwagę prace, jakie możesz wykonać przy jego użyciu. Nawet gdy występują one raz na rok, m.in. przy inwentaryzacji, to wykorzystanie tego sprzętu wciąż ma sens. Waga przyspieszy pracę, a przede wszystkim sprawi, że Twój pracownik będzie wydajniejszy.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wagi liczącej sztuki?

Jeśli zastosowanie Twojej wagi będzie miało miejsce w handlu, a nawet tam, gdzie do rozliczania podawana będzie ogólna masa wyrobu, urządzenie musi mieć legalizację. Jest to wymóg zapisany w przepisach prawa. Bardzo ważną kwestią jest dokładność wagi i zakres jej działania. Zastosowanie tego urządzenia może być bardzo różne, np. jedne wagi będą potrzebne w terenie, a inne do inwentaryzacji. Musisz znać przeznaczenie sprzętu przed zakupem, ponieważ będzie to miało wpływ na Twój wybór. Niezmiernie istotnym czynnikiem, mającym ogromny wpływ na to, jaki sprzęt będziesz kupował, są Twoje możliwości finansowe. Jak w przypadku każdego urządzenia, rozpiętość cenowa wag zależy od posiadanych funkcji. Znaczenie ma także ich legalizacja i zastosowanie.

 

Najlepsze wagi liczące sztuki

Na rynku występuje naprawdę wiele wag, które liczą sztuki. Nie wszystkie zasługują na Twoją uwagę. Wiesz już, że urządzenie to powinno mieć określone cechy, aby spełniło swoje zadanie. W naszym sklepie dbamy o to, aby wszystkie produkty były dostępne w przystępnych cenach, a jednocześnie spełniały swoje zadanie jak najlepiej. Wśród wielu modeli na Twoją uwagę zasługują m.in.:

waga z legalizają SW-II SR15 15 kg – to jeden z tańszych modeli. Jej niewątpliwą zaletą jest duży wyświetlacz, a także świadectwo legalizacji. Oferowany produkt obejmuje 36-miesięczna gwarancja. Została ona wyposażona w zasilacz sieciowy oraz baterie. Można również dopasować do niej akumulator. Przyda się na magazynie oraz ogólnie w przemyśle. Jej maksymalny udźwig wynosi 15 kg;

waga licząca sztuki EC II 30 kg – model o większym maksymalnym udźwigu. Urządzenie to ma funkcję automatycznego przeliczania masy jednostkowej, objęte jest 36-miesięczną gwarancją door to door. Można do niego dołączyć wewnętrzną platformę.

 

W naszej ofercie znajdziesz o wiele więcej wag z legalizacją. Większość sprzętów obejmuje gwarancja. Wagi te różnią się między sobą funkcjami, a także maksymalną wysokością udźwigu. Już dziś sprawdź nasz asortyment i wybierz odpowiednią wagę do swojego przedsiębiorstwa! W razie pytań służymy radą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl