Waga lekarska z legalizacją ze wzrostomierzem 200 kg
towar niedostępny
Opis
Cena dotyczy wagi z legalizacją
Polska waga lekarska z legalizacją, 24 miesiące gwarancji, waga ze wzrostomierzem 2 m.
POSIADA WPIS DO REJESTRU WYROBÓW MEDYCZNYCH.
DLA SZPITALI, GABINETÓW LEKARSKICH, DOMOWEGO UŻYTKU - PROFESJONALNA I BEZPIECZNA Z ATESTAMI I LEGALIZACJĄ POLSKĄ.
Obciążenie maksymalne [Max]: 100/200kg
Dokładność odczytu [d]: 50/100g
* wzrostomierz max=2m
* dokładność w zakresie do 0 do 100 kg = 50 g
* dokładność w zakresie od 100 kg ~do 200 kg = 100 g
Waga przeznaczona jest do ważenia pacjentów w placówkach służby zdrowia oraz gabinetach lekarskich. Za pomocą wzrostomierza można zmierzyć wzrost pacjenta (do 2 m).
Waga medyczna serii OW posiada możliwość wyznaczania wskaźnika masy ciała BMI (Body Mass Index) przeznaczonego dla osób dorosłych o wzroście powyżej 1 metra. Wskaźnik BMI jest wyznaczany po wpisaniu do wagi wartości wzrostu odczytanej ze wzrostomierza. Waga wyposażona jest w miernik wagowy PUE C/31 z podświetlanym wyświetlaczem LCD.
Funkcje:
1. Kontrola Plus/Minus - Kontrola masy próbki w zadanych progach - dolnego oraz górnego . Przyjmuje się, że masa jest poprawna, gdy zawiera się pomiędzy wartościami progowymi. Program wagi umożliwia graficzną wizualizację wyniku ważenia w postaci tzw. bargrafu.
2. Odchyłki procentowe - Funkcja odchyłek procentowych służy do porównywania ważonych obiektów z masą wzorca. Masa wzorca można być wartością numeryczną (np. z bazy danych), może być również wyznaczona poprzez ważenie. Każdy ważony element jest porównywany z masą wzorca, która przyjęta jest jako masa idealna czyli 100%. Dla elementów o masie mniejszej niż masa wzorca uzyskujemy wyniki poniżej 100%, dla elementów cięższych wyniki przekraczają 100% nawet znacznie.
3. Sumowanie ważeń - Funkcja realizuje proces dodawania kolejnych mas do wcześniej już zważonych. Poprzez to można określić skład masowy mieszaniny, która może się składać z dowolnej ilości składników o różnych konsystencjach. Ograniczeniem dla takiego procesu jest wartość obciążenia maksymalnego wagi.
4. Liczenie sztuk - Funkcja wykorzystująca pomiar masy do określania liczności ważonych elementów. Wymaga informacji o masie pojedynczego detalu. Masa detalu może być wyznaczona poprzez ważenie w czasie on-line lub pobrana z bazy danych. Zliczanie elementów odbywa się według algorytmu: masa wszystkich detali / masę pojedynczego detalu = ilość. Działanie tej funkcji jest czasami wspierane mechanizmem AKD (Automatyczna Korekta Dokładności). Dzięki temu masa jednostkowa detalu jest aktualizowana podczas zliczania. W pewnym stopniu AKD eliminuje błąd jaki może wynikać z różnych mas jaki posiadają pozornie wyglądające tak samo elementy. W rozwiązaniach przemysłowych liczenie detali może być łączone z funkcją doważania lub dozowania.
Celem takiego rozwiązania jest wizualizacja (najczęściej świetlna, dostępna tylko w wagach serii 4Y) takiej ilości detali, która ma być osiągnięta. Zastosowanie mają również układy wagowe wykorzystujące kilka platform o różnych obciążeniach Max i różnych dokładnościach.
5. Wewnętrzny akumulator - Akumulator wewnętrzny typu SLA (ang. Sealed lead acid type) 6 V pozwala na pracę urządzenia bez podłączenia do zasilania (czas pracy do 9 godzin). Urządzenie wyposażone w akumulator i podłączone do zasilania sieciowego automatycznie kontroluje stan i ładuje akumulator o czym informuje piktogram znajdujący się w górnej części wyświetlacza.
6. Zatrzask maksymalnego wskazania - Funkcja rejestrująca największe chwilowe wskazanie jakie występuje w procesie ważenia. W skali makro jest stosowana np. w wagach medycznych do ,,zamrożenia” wyniku ważenia pacjenta. W skali mikro może być stosowana w różnych procesach i aplikacjach.
7. Pomiar w Newtonach - Funkcja przedstawia pomiar masy jako wartość wyrażoną niutonach, może to mieć zastosowanie dla procesów w których określa się siłę zgniatającą próbkę lub powodująca jej zerwanie.
8. Ważenie zwierząt - Proces określania masy obiektu, który zachowuje się w sposób dynamiczny tzn. może się przemieszczać w sposób niekontrolowany w obrębie szalki. W związku z tym określenie masy wymaga znacznie dłuższego czasu niż podczas tradycyjnego ważenia. Czas w jakim kontrolowana jest masa ważonego obiektu jest definiowany przez użytkownika. Można tym samy optymalizować działanie funkcji zależnie od aktywności ważonego obiektu.
Cechy wagi 200 kg:
Obciążenie maksymalne [Max] | 100/200 kg |
Dokładność odczytu [d] | 50/100 g |
Zakres tary | -200 kg |
Zasilanie | 100 ÷ 240 V AC 50 ÷ 60 Hz / 12 V DC + akumulator |
Wyświetlacz | LCD (z podświetleniem) |
Interfejs | RS 232 |
Czas pracy z zasilaniem akumulatorowym | 35 godzin (średni czas) |
Wilgotność względna powietrza | 10÷85% RH bez kondensacji |
Temperatura pracy | 0 - +40 °C |