Waga precyzyjna dwuzakresowa WLC C2/R, UDŹWIG WAGI DO WYBORU: OD 30/60 KG DO 60/120 KG

Wysyłka w: 10 dni
Cena: 1 962,00 zł 1962.00
Cena netto: 1 595,12 zł
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Opis

Udźwig wagi precyzyjnej dwuzakresowej i dokładność ważenia do wyboru przed zakupem:

 

  • max = 30/60 kg, dokładność d = 0,5/1 g
  • max = 60/120 kg, dokładność d = 1/2 g

 

Platformy wag wykonywane są w następujących wymiarach:
400 x 500 mm

 

Możliwość wykonania wagi z miernikiem na kablu:

 

 

Waga precyzyjna WLC przeznaczona jest do szybkiego i dokładnego wyznaczania masy w warunkach laboratoryjnych i przemysłowych. Może być również używana w miejscach pozbawionych dostępu do zasilania sieciowego gdyż standardowo jest wyposażona w wewnętrzny akumulator oraz złącze RS 232. Posiada szalkę wykonaną ze stali nierdzewnej oraz podświetlany wyświetlacz LCD gwarantujący dobrą czytelność wyniku. 

Opcjonalnie waga może być wyposażona w dodatkowy port RS232 oraz Wi-Fi® (opcja)

Waga precyzyjna WLC posiadają możliwość ważenia ładunków poza pomostem wagowym (tzw. ważenie podszalkowe) - ładunek podwieszony jest pod wagą. Jest to alternatywa dla ładunków o niestandardowych gabarytach i kształtach oraz wytwarzających pole magnetyczne.


CE Gwarancja 2 lata

 

 Dane techniczne

Obciążenie maksymalne [Max] 30/60 kg
Dokładność odczytu [d] 0,5/1 g
Zakres tary -30/-60 kg
Powtarzalność 1 g
Liniowość ±2 g
Czas stabilizacji 3 s
Wyświetlacz LCD (z podświetleniem)
Stopień ochrony IP 43
Interfejs RS232, Wi-Fi® (opcja)
Zasilanie 100 ÷ 240 V AC 50 / 60 Hz + akumulator
Czas pracy z zasilaniem akumulatorowym 10 godzin (średni czas)
Temperatura pracy +15 ÷ +30 °C
Wilgotność względna powietrza 10% ÷ 85% RH bez kondensacji
Wymiar szalki 400×500 mm
Wymiary opakowania 720×580×220 mm
Masa netto 12,5 kg
Masa brutto 15 kg

 

Dane techniczne

Obciążenie maksymalne [Max] 60/120 kg
Dokładność odczytu [d] 1/2 g
Zakres tary -60/-120 kg
Powtarzalność 2 g
Liniowość ±6 g
Czas stabilizacji 3 s
Adiustacja zewnętrzna
Wyświetlacz LCD (z podświetleniem)
Stopień ochrony IP 43
Interfejs RS232, Wi-Fi® (opcja)
Zasilanie 100 ÷ 240 V AC 50 / 60 Hz + akumulator
Czas pracy z zasilaniem akumulatorowym 10 godzin (średni czas)
Temperatura pracy +15 ÷ +30 °C
Wilgotność względna powietrza 10% ÷ 85% RH bez kondensacji
Wymiar szalki 400×500 mm
Wymiary opakowania 720×580×220 mm
Masa netto 12,5 kg
Masa brutto 15 kg

 

Funkcje:

 

Kontrola plus/minus Kontrola masy próbki w zadanych progach - dolnego oraz górnego . Przyjmuje się, że masa jest poprawna, gdy zawiera się pomiędzy wartościami progowymi. Program wagi umożliwia graficzną wizualizację wyniku ważenia w postaci tzw. bargrafu.

 

Odchyłki procentowe Funkcja odchyłek procentowych służy do porównywania ważonych obiektów z masą wzorca. Masa wzorca można być wartością numeryczną (np. z bazy danych), może być również wyznaczona poprzez ważenie. Każdy ważony element jest porównywany z masą wzorca, która przyjęta jest jako masa idealna czyli 100%. Dla elementów o masie mniejszej niż masa wzorca uzyskujemy wyniki poniżej 100%, dla elementów cięższych wyniki przekraczają 100% nawet znacznie.

 

Sumowanie ważeń Funkcja realizuje proces dodawania kolejnych mas do wcześniej już zważonych. Poprzez to można określić skład masowy mieszaniny, która może się składać z dowolnej ilości składników o różnych konsystencjach. Ograniczeniem dla takiego procesu jest wartość obciążenia maksymalnego wagi.

 

Liczenie sztuk Funkcja wykorzystująca pomiar masy do określania liczności ważonych elementów. Wymaga informacji o masie pojedynczego detalu. Masa detalu może być wyznaczona poprzez ważenie w czasie on-line lub pobrana z bazy danych. Zliczanie elementów odbywa się według algorytmu: masa wszystkich detali / masę pojedynczego detalu = ilość. Działanie tej funkcji jest czasami wspierane mechanizmem AKD (Automatyczna Korekta Dokładności). Dzięki temu masa jednostkowa detalu jest aktualizowana podczas zliczania.
W pewnym stopniu AKD eliminuje błąd jaki może wynikać z różnych mas jaki posiadają pozornie wyglądające tak samo elementy. W rozwiązaniach przemysłowych liczenie detali może być łączone z funkcją doważania lub dozowania.
Celem takiego rozwiązania jest wizualizacja (najczęściej świetlna, dostępna tylko w wagach serii 4Y) takiej ilości detali, która ma być osiągnięta. Zastosowanie mają również układy wagowe wykorzystujące kilka platform o różnych obciążeniach Max i różnych dokładnościach.

 

Wewnętrzny akumulator Akumulator wewnętrzny typu SLA (ang. Sealed lead acid type) 6 V pozwala na pracę urządzenia bez podłączenia do zasilania (czas pracy do 9 godzin). Urządzenie wyposażone w akumulator i podłączone do zasilania sieciowego automatycznie kontroluje stan i ładuje akumulator o czym informuje piktogram znajdujący się w górnej części wyświetlacza.

 

Zatrzask maksymalnego wskazania Funkcja rejestrująca największe chwilowe wskazanie jakie występuje w procesie ważenia. W skali makro jest stosowana np. w wagach medycznych do ,,zamrożenia” wyniku ważenia pacjenta. W skali mikro może być stosowana w różnych procesach i aplikacjach.

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl