Waga precyzyjna dwuzakresowa WLC F1/R, UDŹWIG WAGI DO WYBORU: od 6/12 kg do 12/30 kg

Wysyłka w: 10 dni
Cena: 1 530,00 zł 1530.00
Cena netto: 1 243,90 zł
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane

Opis

 Możliwość wykonania wagi z miernikiem na kablu.
 

 

Udźwig wagi precyzyjnej dwuzakresowej i dokładność ważenia do wyboru przed zakupem:

 

  • max = 6/12 kg, dokładność d = 0,1/0,2 g
  • max = 12/30 kg, dokładność d = 0,2/0,5 g

 

Platformy wag wykonywane są w następujących wymiarach:
300 x 300 mm

 

 

Waga precyzyjna WLC przeznaczona jest do szybkiego i dokładnego wyznaczania masy w warunkach laboratoryjnych i przemysłowych. Może być również używana w miejscach pozbawionych dostępu do zasilania sieciowego gdyż standardowo jest wyposażona w wewnętrzny akumulator oraz złącze RS 232. Posiada szalkę wykonaną ze stali nierdzewnej oraz podświetlany wyświetlacz LCD gwarantujący dobrą czytelność wyniku. 

Opcjonalnie waga może być wyposażona w dodatkowy port RS232 oraz Wi-Fi® (opcja)

Waga precyzyjna WLC posiadają możliwość ważenia ładunków poza pomostem wagowym (tzw. ważenie podszalkowe) - ładunek podwieszony jest pod wagą. Jest to alternatywa dla ładunków o niestandardowych gabarytach i kształtach oraz wytwarzających pole magnetyczne.

 

CE Gwarancja 2 lata
 

Dane techniczne

 

Obciążenie maksymalne [Max]  6/12 kg 12/30 kg
Dokładność odczytu [d]  0,1/0,2 g 0,2/0,5 g
Zakres tary  -6 kg/- 12 kg  -12 kg/- 30 kg
Powtarzalność  0,1 g  0,2 g
Liniowość  ±0,2 g  ±0,6 g
Czas stabilizacji  3 s  3 s
Adiustacja    zewnętrzna
Wyświetlacz  LCD (z podświetleniem)

 

LCD (z podświetleniem)
Stopień ochrony  IP 43  IP 43
Interfejs  RS232, Wi-Fi® (opcja)

 

RS232, Wi-Fi® (opcja)
Zasilanie  100 ÷ 240 V AC 50 / 60 Hz + akumulator  100 ÷ 240 V AC 50 / 60 Hz + akumulator
Czas pracy z zasilaniem akumulatorowym  10 godzin (średni czas)  10 godzin (średni czas)
Temperatura pracy

+15 ÷ +30°C

 +15 ÷ +30°C
Wilgotność względna powietrza 10% ÷ 85% RH bez kondensacji  10% ÷ 85% RH bez kondensacji

 

Wymiar szalki  300×300 mm  300×300 mm
Wymiary opakowania  570×390×170 mm  570×390×170 mm
Masa netto  5,2 kg 5,2 kg
Masa brutto  6 kg  6 kg

 

Funkcje:

 

Kontrola plus/minus Kontrola masy próbki w zadanych progach - dolnego oraz górnego . Przyjmuje się, że masa jest poprawna, gdy zawiera się pomiędzy wartościami progowymi. Program wagi umożliwia graficzną wizualizację wyniku ważenia w postaci tzw. bargrafu.

Odchyłki procentowe Funkcja odchyłek procentowych służy do porównywania ważonych obiektów z masą wzorca. Masa wzorca można być wartością numeryczną (np. z bazy danych), może być również wyznaczona poprzez ważenie. Każdy ważony element jest porównywany z masą wzorca, która przyjęta jest jako masa idealna czyli 100%. Dla elementów o masie mniejszej niż masa wzorca uzyskujemy wyniki poniżej 100%, dla elementów cięższych wyniki przekraczają 100% nawet znacznie.

Sumowanie ważeń Funkcja realizuje proces dodawania kolejnych mas do wcześniej już zważonych. Poprzez to można określić skład masowy mieszaniny, która może się składać z dowolnej ilości składników o różnych konsystencjach. Ograniczeniem dla takiego procesu jest wartość obciążenia maksymalnego wagi.

Liczenie sztuk Funkcja wykorzystująca pomiar masy do określania liczności ważonych elementów. Wymaga informacji o masie pojedynczego detalu. Masa detalu może być wyznaczona poprzez ważenie w czasie on-line lub pobrana z bazy danych. Zliczanie elementów odbywa się według algorytmu: masa wszystkich detali / masę pojedynczego detalu = ilość. Działanie tej funkcji jest czasami wspierane mechanizmem AKD (Automatyczna Korekta Dokładności). Dzięki temu masa jednostkowa detalu jest aktualizowana podczas zliczania.
W pewnym stopniu AKD eliminuje błąd jaki może wynikać z różnych mas jaki posiadają pozornie wyglądające tak samo elementy. W rozwiązaniach przemysłowych liczenie detali może być łączone z funkcją doważania lub dozowania.
Celem takiego rozwiązania jest wizualizacja (najczęściej świetlna, dostępna tylko w wagach serii 4Y) takiej ilości detali, która ma być osiągnięta. Zastosowanie mają również układy wagowe wykorzystujące kilka platform o różnych obciążeniach Max i różnych dokładnościach.

Wewnętrzny akumulator Akumulator wewnętrzny typu SLA (ang. Sealed lead acid type) 6 V pozwala na pracę urządzenia bez podłączenia do zasilania (czas pracy do 9 godzin). Urządzenie wyposażone w akumulator i podłączone do zasilania sieciowego automatycznie kontroluje stan i ładuje akumulator o czym informuje piktogram znajdujący się w górnej części wyświetlacza.

Zatrzask maksymalnego wskazania Funkcja rejestrująca największe chwilowe wskazanie jakie występuje w procesie ważenia. W skali makro jest stosowana np. w wagach medycznych do ,,zamrożenia” wyniku ważenia pacjenta. W skali mikro może być stosowana w różnych procesach i aplikacjach.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl