Waga aptekarska - jakie cechy powinien mieć idealny model?

W pewnych dziedzinach handlu niesamowicie ważna jest precyzja odmierzenia produktu. Podczas pracy w aptece czy w laboratorium nie ma miejsca na błędy. Dlatego waga aptekarska musi charakteryzować się stuprocentową dokładnością. Pewność prawidłowego zważenia minimalizuje ryzyko pomyłek oraz błędów. To niezwykle ważne, jeśli chodzi o odmierzanie gramatur składników wchodzących w skład poszczególnych preparatów.

Urządzenia te służą przecież do tworzenia tzw. leków recepturowych, na zamówienie. Prawidłowe odmierzenie poszczególnych składników leku zadecyduje o jego działaniu oraz właściwościach leczniczych. To później przekłada się na zdrowie klienta. Dlatego przy wyborze wagi aptecznej ważne jest, by zdecydować się na odpowiedni produkt. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Czym jest udźwig wagi aptecznej? Jaką opcję wybrać?

Udźwig wagi to największe dopuszczalne jej obciążenie. W przypadku modeli aptecznych najwyższy możliwy jest ten o wartości 2200g. Jeśli chodzi o najniższy udźwig to wynosi on 220g. Tutaj trzeba zaznaczyć, że im jest on większy, tym mniejsza dokładność.

Jeżeli zależy Ci więc na precyzji, wybierz możliwie najmniejszy udźwig. Wagi o wysokiej czułości rekomendowane są w miejscach, gdzie odmierzenie gramatur jest bardzo istotne, na przykład w aptekach, laboratoriach i przy produkcji leków. W naszej ofercie znajdziesz tzw. wagi precyzyjne, których czułość to nawet 0,001g.

Dodatkowe opcje wag aptekarskich. Na co zwrócić uwagę?

Oprócz udźwigu wagi warto przyjrzeć się też innym parametrom produktu. W miejscach, gdzie nie ma możliwości wyeliminowania ruchów powietrza, warto wybrać wagę z kloszem. Takie zabezpieczenie, w postaci przezroczystej przykrywki, ograniczy ryzyko błędu w pomiarach.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz urządzenia z możliwością sporządzania receptur, zmian jednostek pomiarowych czy z opcją wyliczania masy w procentach. Niektóre z oferowanych wag aptecznych mają możliwość podłączenia do komputera, drukarki lub etykieciarki. To na pewno ułatwi gromadzenie raportów i archiwizację danych. Istotne jest również wyposażenie wagi w układ kalibracji, co zapewnia prawidłowe działanie urządzenia przez lata. Szczególną uwagę zwróć na gwarancję, jaką daje Ci producent oraz a na to, czy dana waga ma możliwość legalizacji.

Teraz już wiesz, czym kierować się podczas wyboru wagi aptekarskiej. Zapraszamy Cię więc do zapoznania się z naszą ofertą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl